Foto endnu ikke klar
891/125
Johann Heinrich Roos (f. Otterberg 1631, d. Frankfurt am Main 1685)
Et pastoralt landskab med en hyrdinde med kvæg og geder. Sign. J. H. Roos 1656. Olie på lærred. 73×105.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag