2103/116
Kinesisk armstol af mørkbejdset træ, rigt udskåret med drager og ornamentik. Ca. 1900.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader. Større afslag. Vipper let.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag