2103/​116

Kinesisk armstol af mørkbejdset træ, rigt udskåret med drager og ornamentik. Ca. 1900.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader. Større afslag. Vipper let.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

4.000 kr.