12013/41
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Pigen og Hesten”. Sign. Heerup, nr. 172/500. Litografi i farver. Lysmål 49×51. Rammestørrelse 52×54.
Dette emne handles i fuldmoms
Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud