2445/​813

Martin Godsk

Lænestol af eg, genbrugstræ, sæde betrukket med mørkebrunt uld ryg udspændt med flettet flagline. Model MG 31. Udført og stemplet hos Godsk Snedkeri, Viby.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

8.500 DKK  

18 bud

Tidspunkt Byder Bud
1169865 8.500 DKK
1017480 8.000 DKK
1169865 (Autobud) 7.500 DKK
1017480 7.000 DKK
1169865 6.500 DKK
1017480 (Autobud) 6.000 DKK
1169865 5.500 DKK
1017480 (Autobud) 5.000 DKK
1169865 4.800 DKK
1017480 (Autobud) 4.600 DKK
1169865 4.400 DKK
1017480 (Autobud) 4.200 DKK
1169865 4.000 DKK
1017480 (Autobud) 3.800 DKK
1169865 3.600 DKK
1017480 3.400 DKK
1031511 3.200 DKK
995174 3.000 DKK