1927/​20

Dansk Empire sofabænk af mahogni, indlagt med intarsia, svungne sider med tremmer. Ca. 1810. L. 216.

Brugsslitage. Falmet. Finérskader. Finérreparationer. Løs i samlingerne.

Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK