1927/20
Dansk Empire sofabænk af mahogni, indlagt med intarsia, svungne sider med tremmer. Ca. 1810. L. 216.
Brugsslitage. Falmet. Finérskader. Finérreparationer. Løs i samlingerne.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag