2014/16
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Skovparti med figurer spadserende på stien. Senere betegnet J. la Cour 1866. Olie på lærred. 38×30,5.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag