2014/​16

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)

Skovparti med figurer spadserende på stien. Senere betegnet J. la Cour 1866. Olie på lærred. 38×30,5.

Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK