1925/818
Afrikansk figur af udskåret, patineret træ. Fang, Gabon. 20. årh.s midte. H. 56.
Proveniens: John Darells samling.
Brugsslitage. Mærker i træet.
Moderne kunst og design, 18. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud