2039/166
Peter Tom-Petersen (f. Thisted 1861, d. Ærøskøbing 1926)
Parti fra en havnemole. Sign. Tom Petersen 1914 samt utydeligt sign. i venstre side. Olie på lærred. 38×58.
Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud