1948/501
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
“Maske”. Usign. Skulptur af sortpatineret bronze på base af kalksten. H. 35.
Proveniens: Tidligere solgt hos Bruun Rasmussen.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud