2014/164
Indisk relief fragment af rød sandsten med figur, antagelig Gupta periode. 4–6. årh. H. 14 cm.
Proveniens: Henning Holck-Larsen 1907–2003
Fragment
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag