2440/​291

To figurer af porcelæn i form af fiskermand og -kone, dekorerede i underglasurfarver og stafferet i guld. Stemplet B&G Eneret. B&G, 1853–1895. H. 18,5 og 17. (2)

Fiskerkone med afslag på sokkel. Fiskermand med reparationer. Slitage på guld.

Vur­dering

2.400 DKK

Hammerslag