1722/1301
“Paddington” håndtaske af nougatbrunt skind med to hanke, messingbeslag, et stort rum med lynlås samt indvendig lynlåslomme og med khakifarvet for. Måler ca. 37×19×15 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Detalje i form af Chloé-hængelås samt nøgle mangler.
Smykker, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag