2033/28
Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
Parti fra Svendborg Sund. Sign. monogram 89. Olie på lærred. 62×52.
Enkelte retoucheringer. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag