2442/534
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Skab af teak. Front med to døre, indvendigt med udtræksbakker og hylder. Originale beslag af messing. Udført og mærket hos C.M. Madsen for FDB. H. 93. B. 122. D. 45.
To originale nøgler medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
153169 |