917/​55

Olivier Debré (f. Paris 1920, d. sst. 1999)

“Rideau á Hong Kong”, 1989. Sign. på bagsiden O. Debré 89. Olie på lærred. 27×45.

Proveniens: Privatsamling, Frankrig.

Moderne malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2023

Vur­dering

110.000–120.000 DKK

Hammerslag