903/157
Signeret Hereke helsilke tæppe, Tyrkiet. Medaljondesign udført i pastelfarver. Monogramsigneret(nederste venstre hjørne). Ca. 1,1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 288×196.
Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag