905/703
Ian McKeever (f. Withernsea, England 1946)
“Vigil Painting”, 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden (P. 2007 16). Olie og akryl på bomuldslærred. 155×96. Uindrammet.
Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag