905/​703

Ian McKeever (f. Withernsea, England 1946)

“Vigil Painting”, 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden (P. 2007 16). Olie og akryl på bomuldslærred. 155×96. Uindrammet.

Proveniens: Privatsamling, Sverige.

Malerier og skulpturer, 7. december 2021

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag