2414/582
Rund vase af lertøj dekoreret med mørkebrun og cremefarvet glasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 43.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle afslag, heraf et større afslag L. 1,3 cm. på mundingens underside og et ca. 2×2 cm. på undersiden.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud