2441/9016
Fransk kaminur af forgyldt bronze, prydet med maskaron og fasces, topprydelse i form af kylix vase. Hvid emalje urskive med romertal. 19. årh.s slutning. H. 48 cm.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Den store viser løs - medfølger
Vurdering