2045/​104

Rococo stol af mørkpoleret bøgetræ, udskåret med bladværk. 18. årh.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK