1709/39
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Dansk landskab med udsigt over Salten Langsø. Usigneret, betegnet V. Kyhn på blændrammen. Olie på lærred. 23,5×38,5.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag