2110/39
Kinesisk seks-halset tulipanvase af porcelæn, tøndeformet, dekoreret i underglasur blå med fugle, blomstrende grene samt frise i ruyi-design. Kangxi mærke, men 19, årh.s slutning. H. 24 cm.
Afslag langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud