2103/818
A. Huseby & Co.
Fritstående skrivebord af mahogni. Front med seks skuffer og to udtræksplader. Udført hos A. Huseby & Co., Norge. H. 74. L. 160. D. 85.
Tre nøgler medfølger.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre malingstænk. Glasplader i udtræksbakker mangler.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag