2447/842
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
To opsatser af lertøj, modelleret i form af kvinder. Dekoreret med polykrome farver. Sign. monogram 75 og 79. H. hhv. 30 og 34. (2)
Største opsats med peparation og flere mindre afslag. Almindelig brugsslitage.
Vurdering