2044/667
Nils Thorsson (f. Eslöv 1898, d. 1975)
Lille skål af stentøj modelleret i firsidet form. Dekoreret med solfataraglasur. Sign. monogram, 22272. Kgl. P. H. 6,2. B./L. 12.
Alders- og brugspatina.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud