2442/​7011

Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957)

Ovalt sofabord af mahogni med messingsko. Udført hos snedkermester Jacob Kjær. H. 61. L. 117. B. 77.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Slitage på lak.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?