2032/​8505

Nederlandsk maler, 17. - 18. årh.

En tulipan. Usigneret. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Bladstørrelse 17,3×6,9.

Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.

Kunst på papir, 3. august 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK