2116/91
Karl Weise (f. Berlin 1890, d. Greifswald 1947)
Interiør med moder og violinspillende pige. Sign. Karl Weise. Olie på træ. 60×79.
Krakeleringer og retoucheringer. Let buet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag