2139/​829

Dansk snedkermester

Lænestol ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med blå uld.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker på ben. Uld med pletter, smuds, slitage og defekter.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK