2139/829
Dansk snedkermester
Lænestol ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med blå uld.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker på ben. Uld med pletter, smuds, slitage og defekter.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag