2049/7143
To fetischfigurer af udskåret patineret træ , beklædt med fetischmateriale og beviklet med klæde. Teke og Yaka. D. R. Congo. H. 15 og 16,5. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud