2419/928
Dansk møbeldesign
Sæt på seks bøjler med tilhørende vægbeslag af formbøjet bøg. Bøjlelængde 40.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. To dyveler til beslag mangler. Et beslag med afslag ved monteringshul.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag