2109/941
Skandinavisk møbeldesign
Kvadratisk sofabord af fyr med sortmalet stel. 1970–80'erne. H. 45. L./B. 125.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker. Tørringsrevner.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag