2110/​903

Dansk design

Standerlampe med stel af sortlakeret metal og messing på trepasfod, to justérbare skærme af hvid plisseret akryl. H. 165–210.

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nyere skærme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 9. marts 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK