2110/903
Dansk design
Standerlampe med stel af sortlakeret metal og messing på trepasfod, to justérbare skærme af hvid plisseret akryl. H. 165–210.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nyere skærme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag