1739/794
Viggo Jarl (f. København 1879, d. Cannes 1965)
To buster af kvinder. Sign. Viggo Jarl 1958. Gips og sandsten. H. 39. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud