1738/1538
Victoriansk svingkeddel med stand og brænder af sterlingsølv, svungen korpus graveret med crest over initial S, hank af træ. Mester Lambert & Co, London 1900. Vægt ialt 1625 gr. H. incl. hank 32 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Brænder mangler væge-låg. Stand med ujævne fødder.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag