2045/170
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
En snedækket landsbygade. Sign. Harald Pryn. Olie på lærred. 70×98.
Behov for rensning. Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag