Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Studie af meloner. Sign. I. S. 1916. Olie og vandfarve på papir. 35,5×46,5. Uindrammet.
Proveniens: Hidrørende fra kunstnerens nærmeste familie.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
38 bud