108/396
Johann Georg Paul Mohr (f. Bordesholm i Holsten 1808, d. München 1843)
Byparti fra München. Sign. Mohr 1837. Olie på lærred. 30×30.
Mindre krakeleringer. Plettet. Fold i lærredet.
Ældre malerier, 31. oktober 2006
Vurdering
Hammerslag