2040/298
57 hollandske fliser af fajance, dekorerede i blå med blomstervaser. 19. årh. (57)
Større afskalninger og afslag. Tre fliser med revner. Flere fliser mangler et hjørne. En flise mangler ca. 1 cm i højre side. Spor efter montering. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag