2040/​298

57 hollandske fliser af fajance, dekorerede i blå med blomstervaser. 19. årh. (57)

Større afskalninger og afslag. Tre fliser med revner. Flere fliser mangler et hjørne. En flise mangler ca. 1 cm i højre side. Spor efter montering. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK