1722/​1658

Ubekendt kunstner, 20. årh.

To relieffer af gips, dekorerede med profilportrætter af grønlandsk sælfanger og kvinde. Sign. monogram. H. 20,5. B. 17. (2)

Restaurerede, farveforskelle. Hjørne limet på kvindeportræt. Kanthak.

Varia, 1. juni 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK