1722/1658
Ubekendt kunstner, 20. årh.
To relieffer af gips, dekorerede med profilportrætter af grønlandsk sælfanger og kvinde. Sign. monogram. H. 20,5. B. 17. (2)
Restaurerede, farveforskelle. Hjørne limet på kvindeportræt. Kanthak.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag