1949/8624
Russisk ikon forestillende Gudsmoder “Znamenie”. Tempera på træ. 19. årh. 35×30.
Behov for rensning. Større afskalninger. Større krakeleringer. Revner i træet. Afslag på kanter.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag