1704/1621
Fransk Louuis Philippe kaminur af forgyldt bronze med siddende figur, forsølvet skive. 19. årh.s første halvdel. H. 49. B. 40. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Pendul ophæng itu. Skiven er slidt. Bagdør mangler.
Varia, 26. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud