1823/801
Salvador Dali (f. Figueres 1904, d. Figueres 1989)
“Floradali II. La rose papillon”. Sign. i trykket. Litografi i farver. Lysmål 91×65.
Skjolder. Mindre foldaftryk midt i billedet. Mindre pletter. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag