12144/162
Vugge af bemalet træ. Gavl udskåret med våbenskjold for adelsfamilien Fick. 19. årh.s slutning (?). H. 73. L. 90.
Sælger oplyser: God stand.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag