1436/1575
Bojan af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med fugle, blomster og grene, med låg af gennemrbudt træ. Kina 19. årh. H. inkl. låg 26 cm
Gennemgående revne i bund og i side. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag
29 bud