2032/663
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Vulcanalogis”. Usign. Litografi i farver. Lysmål 55×44.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag