Foto endnu ikke klar
893/229
Pierre Philippe Thomire (f. 1751, d. 1843)
Et par store senempire lågvaser af forgyldte bronze, hver vase støbt med kvindelige figurer og løv i relief, hver med to håndtag med maskaron, ottekantet base stemplet 'THOMIRE'. 19. årh.s begyndelse. H. 58. Diam. 39. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag