12114/265
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Cirkulært fad af lertøj, dekoreret med kohornsglasur i brune, grønne og blå glasurer på lys bund. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. Diam. 40.
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud