2312/68
Empireform bouillotte-lampe af forgyldt bronze med tre svungne lysarme, rigt støbt med fugle og ornamentik, højdejusterbar skærm af bemalet metal. Ca. 1900. H. 61. Diam. 39.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag