869/734
Russisk bæger af forgyldt sølv, dekoreret med translucent lys blå emalje på guillocheret grund. Mikhail & Semen Gratchev, stemplet med den russiske kejserlige dobbeltørn som leverandør til Det Kejserlige Russiske Hof, Skt. Petersborg 1908–1917, lødighed 88. H. 4,6. Vægt ca. 56 gr.
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag